Axis Vega 3

Paragliding|Paragliding » Padákové kluzáky|Paragliding » Padákové kluzáky » Sportovní|Axis

Cena:55400.00CZ
do 1 týdne

Popis

Při návrhu tohoto kluzáku jsme kladli důraz především  na ještě větší stabilitu a bezpečnost při zachování stávající vysoké výkonnosti. A téměř nemožné se podařilo. Nová Vega3 je o pěkný kus výkonější než její předchůdkyně Vega a Vega2. Bezpečnost dokladují výsledky testů EN, v kterých Vega 3 obstála s jedním C, čtyřmi B a jinak vše A. Z toho vyplívá, že nová Vega3 je jen jednou figurou a to asymetrickým zaklapnutím zařazena v kategorii EN C. 
Je určena především pokročilejším pilotům a též začínajícím závodníkům. Půdorys padáku zajišťuje optimální rozložení vztlaku a snížení indukovaného odporu. Speciální profil vyvinutý specielně pro tento kluzák umožňuje stabilní let na velkém rozsahu úhlů náběhu. Osvědčená je dnes již klasická konstrukce diagonálních výztuh v místech uchycení A, B, C a D šňůr, byla převzata z koncepce závodního padáku Mercury, a umožnila  nám minimalizovat  množství šňůr na vrchlíku. Optimalizace počtu šňůr a použití různých průměrů značně snížilo čelní odpor, což se výrazně projevilo ve velkém zvýšení výkonnosti padáku bez ztráty na bezpečnosti. Vložení výztuh do náběžné hrany zvýšilo stabilitu padáku na maximálních rychlostech. Snížení hmotnosti vrchlíku díky použití nových materiálů se též výrazně podílí na vyšší bezpečnosti padáku. Novinkou je použití tzv. diferenciálního speedsystému, který kromě zvýšení maximální rychlosti i snižuje možnost „zaklapnutí“ vrchlíku v tomto letovém režimu. 

 

Materiály

 

Vrchlík je vyroben z materiálu Skytex  S 9017 s „ watter repelent“, který má zvýšenou UV odrazivost a zlepšenou „otěruvzdornost“. Na šňůry jsme použili zcela nový materiál Liros PPSL, který se charakteristický především minimální průtažností a mnohem vyšší životností. Je vyroben na bázi vlákna Dyneema.

Barevné kombinace

 • Flame

  flame
 • Wine

  wine
 • Mars

  mars
 • West

  west

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velikosti: XS, S, M, L, XL

Barvy: viz obrázek

Barvu a velikost uveďte při objednávce do poznámky.