Axis Compact 2

Paragliding » Padákové kluzáky|Paragliding » Padákové kluzáky » Školní|Axis

Cena:39200.00CZ
1 týden

Axis Compact je kluzák pro školy a pro začínající piloty. Vyznačuje se vysokou pasivní bezpečností a zároveň má dobrý výkon pro kluzáky v této třídě.

Kluzák je citlivý a zároveň být tolerantní k chybám pilota.

Compact II? Nejbezpečnější český padák? Ano!!! Na tomto školním kluzáku jsme strávili mnoho času, létali na něm na spoustě místech v Čechách i v Evropě, kluzák byl vyladěn tak, aby bez jakýchkoli problémů zvládl běžné chyby začínajících pilotů a aby pilota vždy bezpečně posadil na zem. 

Jaké jsou rozdíly oproti Compactu? No to dokazuje test CEN A ve všech figurách, křídlo je ještě hodnější a příjemnější na pilotáž při zachování stejného, možná i trochu většího, výkonu. Padák má na takto bezpečné křídlo výbornou ovladatelnost a progresivní chod řízení.
Půdorys padáku byl navržen s ohledem na optimální rozložení vztlaku. Speciální profil vyvinutý pouze pro tento kluzák minimalizuje kývání vrchlíku za letu a zaručuje vysokou stabilitu vrchlíku při průletu turbulencí. Výborná „startovatelnost“ padáku je dosažena vyztužením náběžné hrany padáku. Snížení hmotnosti vrchlíku díky použití nových materiálů se též výrazně podílí na vyšší bezpečnosti padáku.

Materiály


Vrchlík je vyroben z materiálu Skytex  S 9017 s „ watter repelent“, který má zvýšenou UV odrazivost a zlepšenou „otěruvzdornost“. Na šňůry jsme použili zcela nový materiál Liros PPSL, který se charakteristický především minimální průtažností a mnohem vyšší životností. Je vyroben na bázi vlákna Dyneema.

 

Velikosti: XS, S, M, L, XL

Barvy: viz obrázek

Barvu a velikost uveďte při objednávce do poznámky.